Trzech kierowców z jednakową liczbą punktów po wyścigach, trzech z sześcioma wyprzedzaniami – detale decydowały o czołowych pozycjach w 2. rundzie Kieleckiej Ligi Kartingowej. Ponownie najlepszy okazał się Mateusz Matys.

22 kierowców stawiło się w miniony piątek na naszym torze by rywalizować w drugiej rundzie sezonu 2017 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Zdecydowanie najlepszy w kwalifikacjach okazał się Mateusz Matys, który wyprzedził Piotra Durdynia i Edytę Szarek.

W pierwszym wyścigu jednak pierwsza szósta wyścigu bardzo się wymieszala. Wszystko dzięki joker lapom. Niektórzy skracali sobie okrążenie w idealnym momencie, inni podejmowali złe decyzje taktyczne i ostatecznie jako pierwszy dojechał Durdyń. Na 2. miejsce z szóstego awansował Mateusz Cieślicki, a trzeci był Matys. W drugim wyścigu ta kolejność… odwróciła się. Wygrał Matys przed Cieślickim i Durdyniem. Wszyscy oni, podobnie jak czwarty zawodnik Wiesław Dąbrowski, reprezentowali zespół MRV Racing, który wygrał klasyfikację drużynową.

Ostatecznie w zawodach zwyciężył Matys, który wygrał też klasyfikację junior. Drugi był Durdyń, a trzeci Cieślicki. Ten ostatni triumfował w klasyfikacji fighter, zaliczając 6 wyprzedzań. Najlepszym debiutantem został Wawrzyniec Prokopowicz.

Kolejna runda KLK odbędzie się 7 kwietnia. Przypominamy, że zawody są dostępne dla wszystkich chętnych, niezależnie od płci, wieku czy doświadczenia. Wystarczy zjawić się na torze o godz. 19 i ma się gwarantowany udział w kwalifikacjach (5 minut) oraz wyścigach (30 minut jazdy).

Wszystkie informacje i galeria z 2. rundy KLK znajdują się na stronie www.kieleckaligakartingowa.eu