Śliski tor i slicki na kołach? Dla uczestników przedostatniej w tym sezonie rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej nie były to problemy. 20 uczestników ścigało się w bardzo wymagających warunkach, mając przy tym mnóstwo frajdy.

Tym razem uczestnicy jechali zarówno kwalifikacje, jak i wyścigi w normalnym kierunku. Po kwalifikacjach, w których każdy z uczestników jedzie tymi samymi gokartami, najlepszy czas należał do Miszy Demkiva, który jednak nie obronił pozycji w finałach. W nich dwukrotnie najszybszy okazał się lider klasyfikacji generalnej, Mateusz Matys. Dzięki temu zapewnił on sobie zwycięstwo w całym cyklu.

Wyścigi finałowe były niezwykle interesujące, a jadąc po mokrej nawierzchni, każdy z kierowców musiał mieć się na baczności i unikać błędów. Dzięki dobrej strategii joker-lapów, drugie i trzecie miejsce zajęli Mateusz Cieślicki i Arkadiusz Krzemiński.

W kategorii Junior również triumfował Matys, a wśród Debiutantów wygrał Misza Demkiv. Kategoria Fighter, do której liczą się wyprzedzania, najlepszy był Radosław Ozioro. Klasyfikację drużynową wygrała natomiast ekipa MRV.